неділя, 14 лютого 2021 р.

8 клас. Мігeль дe Сeрвантeс.

  Добрий дeнь!

Тeма уроку:
"Мігeль дe Сeрвантeс."Дон Кіхот".Особливості сюжету та композиції твору."
Познайомтeсь з письмeнником, пeрeглянувши відeо.


 Історія створення роману

Робота над романом «Премудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі» розпочалася ще під час перебування Сервантеса у в’язниці. Перший том роману вийшов друком у 1605 році. Він мав величезний успіх, про що свідчить шість (!) видань книги лише за один рік. Щоправда, це не полегшило життя автора книги: до кінця свого життя він так і не звільнився від бідності.

   Роман був опублікований в двох томах.

Перший вийшов в 1605 році. За рік до смерті Сервантес написав другу частину роману про Дон Кіхота- в 1615 році. Роман замислювався як пародія на лицарські романи. Згодом переведений на всі європейські мови, цей роман понині є однією з найпопулярніших книг, а у 2002 році визнаний кращим романом у світовій літературі.

Стимулом до створення книги послужив роман «Інтерлюдії романсів», що висміює фермера, який зійшов з розуму після прочитання безлічі лицарських романів. Бідний фермер кинув свою дружину і став поневірятися по білому світу — що, в свою чергу, зробив і герой роману Сервантеса (за винятком того, що Дон Кіхот не був одружений).

Цей сюжет був з підтекстом: точно так само вчинив і Лопе де Вега, після написання своїх численних автобіографічних любовних творів покинув сім’ю і відправився у флот Непереможної Армади. Відомий інтерес Сервантеса до балад. І причини для глузування над літературним конкурентом у нього явно були: п’єси Лопе де Вега були популярніші творів самого Сервантеса. Вивести під маскою літературного персонажа свого ворога і вдосталь насміятися над ним — прийом відомий. Одним з аргументів на користь цієї гіпотези є те, що Дон Кіхот, хоч і видається затятим шанувальником рицарських романів, в першій редакції розповідав про свої любовні пригоди.

Роман складається з двох частин

перша «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі», опублікована в 1605 році;

і друга «Друга частина геніального лицаря Дон Кіхот з Ламанчі», опублікована в 1615, щоб відновити добре ім’я письменника. Справа в тому, що в 1614 році була опублікована друга частина Дон Кіхота, написана якимсь Авельянедой (це був псевдонім самозванця.

Його справжня особистість досі не встановлена). Роман Авельянеди носив пародійний характер і різкі випади проти Сервантеса.

У другій, цієї частини, Сервантес дає Авельянеда відсіч.

На початку другої частини Сервантес в «Присвяті графу Лемоскому» згадує про підробленого Дон Кіхота. Також він наприкінці роману назвав Авельянеди «брехливим торседільясскім писакою» і писав, що Авельянеда «не має права перетягувати його кістки (тобто, кістки Дон Кіхота) в Стару Кастилію» (наприкінці підробленого «Дон Кіхота» обіцялося розповісти про пригоди Дон Кіхота і Санчо Панси в Старій Кастилії).

Цікаво!

•   «Дон Кіхот» за кількістю мов, якими він був перекладений, поступається лише Біблії.

•   Роман був задуманий як пародія на середньовічні рицарські романи.

•   У творі 660 персонажів.

•   У центрі роману — подорож ідальго Дон Кіхота разом зі зброєносцем Санчо Пансою Іспанією XVI століття з метою захисту всіх бідних та знедолених.

Домашнє завдання

Прочитати перший розділу роману (I частини) і дати письмові відповіді на запитання:

     Що найбільше любив робити Алонсо Кіхада? 

•   Яка ідея виникла в голові ідальго?

•   Що вважав за необхідне підготувати Кіхада?


Немає коментарів:

Дописати коментар