Добрий дeнь!
Тeма уроку:
1. Матеріал для ознайомлення.
Тема п’єси «Міщанин -шляхтич» - зображення безпідставних претензій буржуа Журдена на аристократизм та висміювання людських і соціальних вад.
Дотичні теми - зображення любовних колізій між Люсільта Клеонтом, Нікольта Ков’єлем, Дорантом та Доріменою; зображення шахрайств учителів та кравця.
Особливості жанру й композиції п’єси «Міщанин-шляхтич»
«Міщанин-шляхтич» - взірець «високої комедії» Мольєра. Твір поєднав у собі ознаки комедії обставин та комедії характерів: згідно з правилами комедії характерів у ній поставлено завдання розкрити морально- психологічний стан героя, а відповідно до комедії звичаїв були висміяні традиції, уподобання певних соціальних прошарків, передовсім буржуа та аристократів.
За змістом «Міщанин-шляхтич» є взірцем соціально-побутової комедії, в якій розкриваються норми моралі та спосіб життя аристократії та буржуазії часів Мольєра. Однак у творі наявні й елементи соціально- психологічної та любовної комедії, що обумовило її успіх у глядача.
За правилами класицизму комедія має п’ять дій. Композиція п’єси підпорядкована правилу трьох єдностей: всі події відбуваються в домі пана Журдена (єдність місця) впродовж однієї доби (єдність часу), розвиток сюжету зосереджується навколо особи головного героя (єдність дії), переважна більшість героїв є носіями однієї домінуючої риси характеру (неоднозначним є образ головного героя твору). Комічність зображуваних ситуацій поєднується з серйозною моральною проблематикою.
За формою «Міщанин-шляхтич» - це комедія-балет. Мольєр ввів у п’єсу численні пісні, танці, музичні інтермедії, балет, завдяки чому здійснив розширення характеристик персонажів, увиразнивши ті чи ті риси їх вдачі, створивши необхідний емоційний колорит та пародіюючи тематику й стиль тогочасної салонної літератури. Жанр, створений видатним драматургом для придворних розваг, наповнився викривальним змістом.
2. Дайтe письмові відповіді на запитання.
1.Пригадайте, яку мету ставив король перед Мольєром, замовляючи йому п’єсу, що стала відомою під назвою «Міщанин-шляхтич».
2.Наскільки авторський задум відрізняється від королівського замовлення? Визначте головну мету його створення Мольєром.
3.Визначте головну думку твору. Яким чином автор доносить її до читача (глядача)?
Домашнє завдання
Визначте в чому полягає головний конфлікт твору та поясніть, чому для його втілення Мольєр обрав саме жанр комедії?
Немає коментарів:
Дописати коментар